Авто на закордонних номерах: ситуація та шляхи вирішення

Авто на закордонних номерах: ситуація та шляхи вирішення

На даний час досить актуальною проблемою є ситуація з нерозмитненими авто, а також з транспортними засобами, які перебувають на обліку за кордоном.

Згідно останніх змін у законодавстві, відбулося значне посилення заходів щодо усунення порушень в даній сфері. Зокрема, останнім часом судами була розглянута низка справ щодо порушення митного законодавства та винесені рішення щодо стягнення штрафів, сума яких може перевищувати ринкову вартість такого автомобіля.

Також було посилено боротьбу з наявністю нерозмитнених авто, що перебувають на штрафних майданчиках органів ДФС. Згідно змін в законодавстві, щодо всіх автомобілів до 2010-го року випуску, які не були викуплені власниками, будуть проведені експертизи для виявлення придатних запасних частин. Всі придатні запчастини будуть реалізовані, а решта – утилізована. Реалізація запчастин та металобрухту повинна компенсувати витрати на проведення процедури утилізації. При цьому, в разі перебування автомобіля в задовільному стані та відмови власника від його викупу та сплати штрафу, такий транспортний засіб може бути поставлений на облік за державні кошти та переданий у користування соціальним службам.

Слід зазначити, що на даний момент в країні існує проблема з обліком нерозмитнених авто. Велика кількість транспортних засобів фактично незаконно пересувається по території України, при цьому по причині відсутності злагодженості у діях поліції, ДФС та митниці ефективно змінити ситуацію неможливо.

 

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *